Vítáme Vás na stránkách www.nasezdravi.ic.cz
Vaše vzkazy
Z našich článků
Naše zdraví - Stránky o zdravém životním stylu a duchovním životě. (c) 2007    nasezdravi@seznam.cz
Rakovina kůže (Melanom)

Příznaky
Je potřebné dobré rozeznání, zda se jedná o rakovinu kůže. Tady jsou některé varovné signály rakoviny kůže:
1. Otevřený bolák, který krvácí, praská a nejde pořádně vyléčit.
2. Červená, podrážděná skvrnka, která je většinou na hrudi, ramenu, ruce nebo noze. Může svědit, bolet nebo být jinak nepříjemná
3. Slabý nárůstek; má vyvýšené hranice a uprostřed důlek. Když je větší a větší, objevují se na povrchu malé krevní žilky.
4. Jasná plocha, která je jako jizva, může být bílá, žlutá nebo voskovitá. Má zářivý, napnutý vzhled.
5. Rozšiřující se, nepravidelné a "zlobivé" poranění, které se objevuje na obličeji, rtech nebo uších.
Tady je popis jednoho z nejběžnějších typů rakoviny kůže: Velké ploché, snědé nebo hnědé skvrny, s tmavšími hnědými nebo černými tečkami na jejich povrchu. Okraje mohou ale nemusí být lehce rozeznatelné. Skvrna se může zdát kropenatá.
Měli bychom sledovat také mateřská znamínka - zvláště ty, které se mění ve velikosti a barvě, jsou nepravidelně tvarované, mají vyvýšeninu kolem okrajů, rozšiřují se, krvácí, svědí anebo se zdají neustále drážděny oblečením.
Zde jsou ještě další identifikační body rakoviny kůže - takzvané A-B-C-D kontroly:
Asymetrie - obě strany mateřského znaménka by měly být tvarovány podobně. Pokud celkový tvar je nepravidelný, potom to může být rakovina kůže
Barva -  mělo by to být hnědé, snědé nebo tmavě hnědé, pokud je to normální. Pokud ne, tak je to červené, bílé, modré nebo černé
Centimetry - Jakékoliv znaménko, které je větší než půl centimetru v průměru, anebo se zdá, že se jeho průměr zvětšuje, by mělo být bráno v podezření
Dokola - kraje znaménka by měly být hladké ne zastřené nebo rozedrané

Příčiny
Rakovina kůže se nazývá melanom (melanokarcinom) nebo lentigo-maligna melanoma; projevuje se na povrchu těla, které je nejčastěji vystaveno slunečního světlu: tvář, krk, ruce a hruď. Může se objevit také na rtech a dokonce i na očních víčkách.
Nejlepší věc o tomto typu rakoviny je, že se šíří pomalu a pomalu napadá hlubší vrstvy kůže. Dokud je rakovina pouze na povrchu, může být jednoduše odstraněna.
Jsou tři typy rakoviny kůže: Ty první dva jsou nejčastější; ten třetí je nejvíce nebezpečný. Přesto všechny tři typy mohou být vyléčeny, pokud se je začne léčit včas. Měly by se použít přirozené metody k jejich odstranění. Ať použijete přirozený nebo lékařský způsob, ujistěte se, že je rakovina pryč. Pokud začne léčba včas, můžete sami vidět, zda je to vyléčeno.
Karcinom základní buňky: Toto je nejběžnější typ, nejpomaleji roste. Nezačne se rozšiřovat, dokud není přítomný několik let. Je to něco jako růst vředu, který se pomalu rozšiřuje. Prvním znamením je velká perlovitá boulička, většinou na tváři, nose nebo okolo očí. Asi o šest týdnů později se to stává vředem s mokvajícím středem a tvrdým okrajem, který může krvácet. Neustále se tam tvoří stroupky; potom odpadávají. Ale tento vřed se neuzdravuje. Jinou formou jsou ploché boláky (vředy), které se pomalu nerozšiřují. Léčba lékařů je stejná jako pro karcinom dlaždicových buněk.
Karcinom dlaždicových buněk: díky poškození nižší vrstvy kožního povrchu, se na kůži vytvoří boulička. Vypadá jako bradavice nebo nehojící se vřed. Lékaři to odřezávají, vymrazí, vychemizují nebo vyzáří radioaktivním zářením. Poté aplikují kožní transplantát, pokud je nutno.

Melanom:  Toto je nejvíce nebezpečné ze všech tří a může to být dědičné v rodinách. Je to zhoubný nádor z pigmentových buněk obsahující melanin. Často to začne jako obyčejně vypadající znaménko. Většina lidí má znaménka; ale zvláště si dávejte pozor na ty, které se objevují, když vám je více než čtyřicet let. Jakékoliv znaménko, které je "divné" nebo které mění svůj tvar či barvu by mělo být léčeno. Pokud si nejste jisti a jste na pochybách, jděte k lékaři!
Karcinogenní znaménko se vytváří z hlubších pigmentové vrstvy kůže. Z toho důvodu se rychle rozšiřuje. Melaniny se většinou objevují nahoře na zádech a na nohách. Ale mohou se objevit klidně i na sliznici nebo pod nehty! Více ohrožení jsou lidé se světlou pletí a děti.
Čtvrtý typ rakoviny kůže je actinic keratoses (sluneční keratóza - zrohovatění). Vypadá to jako stařecké skvrny na krku, hlavě nebo hřbetech rukou. Ale naneštěstí 25% procent z nich se stávají rakovinovými.
Pátým typem je mycosis fungoides (mykozní, houbovité). Dlouhé roky se projevují svědivým porušením kůže. Najednou ztvrdnou a začnou vředovatět. Později začnou vytvářet lymfatické uzliny a produkovat rakovinu do lymfy.

Přirozená léčba
Noc ochranné oblečení, když jsi na slunci. Vystavit se slunečnímu svitu je podstatné pro dobré zdraví. Naneštěstí ultrafialové paprsky také způsobuji vrásky a 90% ze všech rakovin kůže  (může to způsobit také katary). Ano, chod i nadále na sluneční svit; ale nepřeháněj to. Pamatuj, že v raných stádiích není těžké odstranit rakovinu kůže; ale potřebuješ sluneční svit pro dokonalé fyzické zdraví. Zvláště si dávej pozor mezi 10-14 hodinou, když je slunce nejsilnější. Ti, kteří měli nebo mají v rodině rakovinu kůže by měli sluneční svit přijímat šetrní. V létě nos světlé oblečení, které je hustě utkané. Zvaž, zda nenosit látku, chránící proti UV záření nejméně 15. Jelikož se ozonová vrstva neustále ničí hlavně nad severním a jižním pólem, ti, kteří jsou vystaveni slunci v mírném pásu po celém světe se stávají více a více náchylní k rakovině kůže - i když ani třeba na přímé slunce nechodí
Solária a solární lampy jsou mnohem nebezpečnější než sluneční světlo, protože lidé mají tendenci to přehánět.
Každý měsíc nebo tak podobně kontroluj své tělo pozorně a sleduj, jestli nemáš nějaký příznak rakoviny kůže. Snaž se s tím něco dělat

Jak omezit rakovinu kůže
Můžeš jít k svému lékaři a on ti to vyřízne nožem, nebo ti tam dá přípravek, který to vypálí. Čím déle budeš váhat, tím hlouběji bude muset říznout; a tak jako u všech chirurgických odstraněních rakoviny platí, že je velké nebezpečí, že neodstraní všechny rakovinové buňky. A navíc se rakovinové buňky mohou krví dostat do celého těla a vytvářet tzv. metastázy, nebo-li vedlejší nádory. Narušené rakovinové buňky se stanou velmi agresivní ve svém "boji o přežití" a začnou se rychleji množit. Tato fakta jsou uvedena ve všech lékařských publikacích, proto následnou léčbou po chirurgickém odstranění rakovinového nádoru je vždy chemoterapie nebo radioterapie, která má těmto nepříznivým vedlejším následkům zabránit. Toto je potřeba velice zvážit před jakýmkoliv chirurgickým zákrokem!
Nebo může použít přirozenou léčbu. Když máš rakovinu kůže, a to v začátcích, tak může na vlastní oči vidět, jak se to léčí!
Velkým pomocníkem je česnek. Nakrájej si ho na malinké plátky a opatrně to rozlož tam, kde máš podezření, že je to rakovina. Snaž se vyhnout přímého kontaktu česneku se zdravou kůží (Pokud se ti to nepodaří, kůže zčervená a dojde k jakémusi spálení). Ruské výzkumy z padesátých let odhalily, že česnek je mnohem výkonnější než jakékoliv antibiotikum, když má ničit bakterie. Proto se česneku říká, ruský penicilin. Způsobuje odpadnutí znamének a rakoviny kůže. Ráno si tedy na to rozlož česnek a zavaž gázo. Sundej si to večer před spaním a opatrně to umyj. Rozlož další česnek. Ráno to sundej, umyj a dej další česnek. To dělej tři dny a tři noci. Znaménko nebo vřed se zlikviduje a odpadne. Nech, ať může proběhnout přirozených léčivý proces. Pokud tam ještě část zůstala, zopakuj to po několik dnech. Pokud budeš dávat česnek po sobě více než čtyři dny, vypálí kůži do hlubší vrstvy a to je velmi bolestivé. Taková bolest pro vyléčení rakoviny není podstatná a ještě by sis mohl ublížit.
Úžasnou léčivou bylinkou je kořen čaj z kořene lopuchu a jetele lučního.
Podle lékařských studií v Británii je velmi podstatné mít dostatečný příjem esenciálních mastných kyselin, které chrání kůži před vznikem rakoviny a taky pomáhají k odstranění toho, co se již zformovalo.
Dostatečně odpočívej. Střídmý život pomáhá tvému tělo, aby bylo odolné a mohlo samo ničit rakovinové buňky
Jez výživnou stravu, hodně listové zeleniny. Podstatná je zelená, oranžová a žlutá zeleniny. Měl bys jíst hodně antioxydantů (jako brokolice, kapustičky, kapusta, zelí a mrkve). Je potřeba velice snížit příjem tuků. Místo toho si ber pouze  lžičku lněného oleje denně.
Přestaň jíst maso a potravy, které jsou průmyslově vyráběny. Nejez smažené věci, s cukrem a pochybné kvalty. Přestaň kouřit a pít alkohol, kofeinové nápoje a nejez ani kofeinové produkty.
Ber si vitamin C, pokud možno v přirozené stravě. Pij nalačno čerstvou šťávu z citronu s vodou. Zajisti si dostatek vitamin A a selenu. Každý den je několik vyloupnutých pecek z meruněk obsahuje B17 (laetril).
Na postiženou oblast dávej myrhový (čechřice vonná) výtažek, a kapky tea tree oleje (olej z čajovníku australského) spolu se stolní za studená lisovaným oleje.
Jez hodně vlákniny ve své stravě, aby se omezila autointoxikace (vlastní otrava) a tělo nemuselo přes kůži vylučovat mnoho škodlivin).

Další podpůrné léčebné prostředky
Nejpřirozenější a nejúčinnější léčbou jakékoliv rakoviny je půst, kdy člověk pije pouze čerstvé šťávy, vodu nebo bylinné čaje. Rakovinové buňky takto nedostávají žádnou výživu, zatímco tělo je schopno normálně fungovat a žít. Tím rakovinové buňky odumírají.
Důležité je si uvědomit, že rakovinové nádory jsou popelnice našeho těla. Pokud jednu popelnici chirurgicky odstraníte a bude vše pokračovat tak, jak doposud, vaše tělo si tuto popelnici vytvoří na jiném místě ve větším rozsahu. Proto je velmi důležité udělat změnu ve svém životním stylu a jídelníčku.
Pravidelně cvič a pohybuj se na čerstvém vzduchu.
Poť se.
Jez hodně syrové stravy. Pokud jsi schopen, jez vše syrové anebo aspoň co nejvíce.
Vyhni se rostlinným bílkovinám a tukům.
Nepoužívej syntetické - umělé materiály a kosmetiku.
Pozor na chlorovanou a fluorizovanou vodu.
Pij několik litrů vody denně.


Pij čerstvé šťávy. Jsou tři různé typy šťáv:

1. Zelené šťávy

Jsou bohaté na chlorofyl, který pomáhá
  • Čistit krev
  • Vytvářet červené krvinky - erytrocyty
  • Detoxifikovat a léčit tělo
  • Opatřit tělu rychlou energii

Vytvořeny z různých zelených zelenin jako na příklad
  • Výhonky vojtěšky Alfalfa
  • Zelí
  • Řeřicha
  • Petržel
  • Kapusta
  • Listy pampelišky
  • Špenát
  • Výhonky pšenice (zvlášť důležité při léčbě rakoviny)

2. Zeleninové šťávy

· Pomáhají obnovit a tvořit
  • Podpoří imunitní systém
  • Odstraní z těla kyselý odpad
  • Vyváží metabolismus
  • Pomáhají při kontrole nadváhy tím, že odstraňují nadbytečný tuk těla

· Můžeš použít například
  • Řepa
  • Zelí
  • Mrkev (plno betakarotenu - předchůdce vitaminu A - který pomáhá v boji proti rakovině)
  • Celér
  • Okurka
  • Kapusta
  • Petržel
  • Brambory
  • Tuřín
  • Špenát
  • Černá ředkev
  • Použij různé druhy zeleniny - tak získáš největší zdravotní prospěch a rozmanitost důležitých živin

3. Ovocné šťávy

- Očišťují tělo a vyživují ho důležitými živinami, včetně antioxidantů, které bojují proti rakovině
  Můžeš použít například
  • Jablka
  • Meruňky
  • Banány
  • Zahradní a lesní plody
  • Citrusové ovoce
  • Grepy
  • Kiwi
  • Hrušky
  • Ananasy

"Šťávy by se měly dělat čerstvé a být okamžitě zkonzumovány. Pij pomalu a prosliňuj, sliny obsahují enzymy, které pomáhají při trávení."



Domácí přírodní léčba - Seznam nemocí
Další články
Akné
Kožní vyrážky jsou často způsobeny kozumací velkého množství masa, bílého cukru, denaturované mouky (ne celozrnné a čerstvě pomleté), vajíček a stimulantů (k tomu patří i koření), nebo také nedostatkem zdravé stravy jako je čerstvá zelenina, celozrnné potraviny, ovoce, ořechy a luštěniny. Kožní problémy často následují nebo se objeví při problémech s plícemi nebo tlustým střevem. Celý článek najdeš zde


Alkoholová závislost
Alkohol je dobrý podvodník: člověk se cítí šťastný, když je mu mizerně, a silný, když je slabý. Ničí to jeho játra, kazí manželství, ubližuje dětem, nabourává jeho zaměstnání, zkrátka alkohol dělá z člověka „flákače“. Celý alkoholový průmysl by měl být zakázaný, protože pouze dělá z lidi hlupáky za velké peníze. Celý článek najdeš zde


Deprese
Deprese může být zapříčiněna ztrátou milované osoby nebo zaměstnání, alergií na nějaké jídlo, hypoglykémii, problémy v prostředí, kde se nacházím, nebo období menopausy. Může to být cokoliv, co naruší u člověka význam hodnoty, stability, bezpečí nebo efektivnosti.
Čtyřicet procent lidí trpících tímto problémem má jednoho nebo oba rodiče, kteří tím také trpí. Celý článek najdeš zde


Lupy
Často se to stává těm, kteří mají mastné vlasy, jelikož takhle jsou náchylnější ke vzniku povrchového akutního nebo chronického bakteriálního prostředí na kůži.
Příčinou je, že mazové žlázy produkují více mazu. Tento maz slepuje dohromady buňky a kůži. Nadbytek produkce mazu může být způsoben nedostatkem některých z živin. Celý článek najdeš zde


Brambory
Správně biologicky pěstované brambory, nejlépe v písčité půdě, mají jemnou chuť, která připomíná ořechy, ale není tak výrazná. Brambory můžeme jíst i syrové, 3x denně, aniž by se nám zprotivily, nebo abychom jimi byli přesyceni.
Jsou-li však brambory pěstované pomocí umělých hnojiv, chutnají odporně a škrábou v krku, musí to být tedy jedině brambory z vlastní zahrádky.  Celý článek najdeš zde


Vápník a zdravé kosti
Vápník je potřeba pro stavbu a obnovu kostí a zubů. Je podstatný pro funkci srdce a svalů. Chrání před vstřebáváním radioaktivního stroncia. Je potřebný pro srážení enzymů a krve. Je velmi důležitý v těhotenství a kojení. Urychluje všechny léčivé procesy. Pomáhá udržovat vhodný soulad mezi sodíkem, draslíkem a magnéziem. Je potřebný pro léčbu osteoporosy, snižuje vysoký krevní tlak. Zklidňuje srdeční funkce a má tendenci snižovat bolest. Celý článek najdeš zde


Využití a aplikace čárklu
Čárkl je velmi účinnou pomocí při průjmech, dyspepsii, střevních problémech, nadýmání, autointoxikaci, vředech a dalších často velmi vážných problémech zažívacího ústrojí. Také velmi pomáhá při páchnoucí stolici a zácpě, pokud se smíchá s olivovým olejem. Celý článek najdeš zde


Tea Tree Oil
Olej z čajovníku má dlouhou historii tradičního použití. Australští domorodci používali čajovníkové listy na kožní rány, popáleniny a infekce tak, že rozdrtili listy a aplikovali je na postiženou oblast.. Olej z čajovníku obsahuje terpenoid, který má antiseptické a antimykotické (proti plísňové) vlastnosti. Je charakteristický vysokým obsahem aktivní látky (terpinen-4-ol),  díky němuž je čajovníkový olej tak antimikrobiální. Celý článek najdeš zde


Měsíčková mast
Měsíčková mast vyrobená doma je naprosto rozdílná od ostatních přípravků s obsahem měsíčku běžně dostupných v obchodech či lékárnách. Díky svému složení a postupu je naprosto čistá a vhodná k aplikaci na jakékoliv místo na těle (např. i na intimní partie), a taky má uchovány všechny enzymy, vitaminy a jiné látky, které zaručují její léčivý proces. Celý článek najdeš zde


Horečková koupel
Na rozdíl od ostatních způsobů léčení, umělá horečka s sebou nepřináší žádné ochlazení, šok nebo toxické reakce. Horké koupele, i když jsou třeba jen krátké, stimulují imunitní mechanismus celého těla a léčí dokonce původce horečky. Největší nárůst neutrofilních bílých krvinek nastává jednu anebo dvě hodiny po ukončení koupele. Počet lymfocytů začíná narůstat o několik hodin později (dokonce někdy až po jednom dni) a to pokračuje po několik dalších dní. Celý článek najdeš zde


Parní lázně nohou
Sedni si na židli s odhalenými nohami, zbytek těla zakryj dekou nebo jinou přikrývkou. Na nádobu s horkou vodou dej dřevěné laťky a na ně polož chodidla. Nohy zakryj přikrývkou až na zem. Takto seď asi 15 až 20 minut. Nakonec si nohy osprchuj studenou vodou.  Celý článek najdeš zde